Zvolensko-Môťovské singletraily vznikli v lokalite Kráľová a Michalková. Skúsenejšie bikerky a bikeri si užijú adrenalín a zábavu na singletrailoch. Je to prírodný charakter jazdenia po úzkych lesných chodníkoch, v dĺžke 15 km, s vysokou technickou náročnosťou. Táto časť singletrailov začína a končí v areáli Kongres & Wellness Hotela Tenis ****. Okrem ubytovania a parkovania zdarma môžete využiť ponuku hotelového komplexu Rates Aréna, so športovou halou, bowlingom, tenisovými kurtami, adventure golfom, welIness, alebo Ice arénou, s ľadovou plochou. Pri vstupe do areálu hotela je umiestnená orientačná tabuľa s mapou a popisom singletrailov. Ďalších 19 km, začína pri Lunterovom ranči, sú vedené po lesných cestách, zvážniciach a šotolinách, určené pre začiatočníkov, ktorý to skúšajú v teréne po prvý krát. 

 

 

Singletraily sú rozdelené na dve časti.

Prístup na singletraily má dve nástupné miesta . Kongres & Wellness Hotel Tenis a Lunterov ranč, umiernený v nádnernej prírode doliny Kráľová, s možnosťou stanovania, opekania, jazdy na koni a aktivitami pre deti. Na Lunterov ranč sa dostanete dolinou Kráľová – 9,5 km od Kongres & Wellness Hotel Tenis, po asfaltovej ceste. Tu žačínajú singletraily, ktoré sú menej náročné, tvoria ich zjazdy a okruhy v dĺžke 4,9 km, 8,7 km a 8 ,5 km, sú čiastočne značené. Spojnicou medzi oboma časťami , je výstupový chodník Žužňava v dĺžke 6 km.

K tomu , aby ste spoznali a zažili Zvolensko-Môťovské singletraily, vám nepostačí jeden deň, rezervujte si ubytovanie v Kongres & Wellness Hotel Tenis, v  Hoteli Kráľová a na Lunterovom ranči,  alebo sa spojte s lokálnym bikerom  Mirom Petríkom s OZ Cyklo Adventure Slovakia, ktorý vám zabezpečí logistiku a  prevedie vás aj po neznačených zákutiach tejto bikovej lokality.

Na svoje si však prídu aj cykloturisti. V požičovni, ebajk-svet elektrobicyklov vo Zvolene, si môžete požičať elektrobicykle, objednať vývoz, alebo cyklosprievodcu. Širšie okolie ponúka aj rodinnú cykloturistiku, čaká  vás 150 km cykloturistických trás.

Projekt bol realizovay s finančnou podporou BBSK, v rámci VZN, č.38/2019.

Kontakt na

CYKLOSPRIEVODCU

Miroslav Petrík

info@bikeregion.sk

+421 908 123 433

MAPA

Zapožičanie
ebajku
online

Dátum vyzdvihnutia

Počet dní

Overiť dostupnosť